با خرید ویلا لاکچری و یا خرید ویلا لوکس در شمال چه امکاناتی خواهید داشت؟

 

اگر خریدار ویلای شمال، باشید و یا به عنوان یک طرفدار  این خطه سبز کشورمان،مقالات مرتبط با شمال را خوانده باشید، بی‌تردید ویلا یکی از نام‌هایی است که به چشمتان تکراری است، عباراتی همچون ویلا لاکچری و ویلا لوکس، از دیگر مواردی است که مدتی است میدان را صاحب شده‌اند.

چرا که عده ایی از خریداران ویلا در شمال خواستار ویلاهایی با ویژگی های متفاوت و امکانات بیشتر در داخل و ساخت ویلا هستند هر چند که ویلای لاکچری و لوکس با امکانات ویژه و با متراژهایی اغلب بالاتر از ویلاهای معمولی، دارای قیمت هایی هستند که فقط قشر خاصی از مشتریان خرید ویلا در شمال، خواستار آن هستند و توان خرید آن را دارند

قطعا ویلاهای لاکچری دارای محوطه سازی به سبک حرفه ایی هستند

محوطه سازی ویلا شمال

محوطه سازی ویلا شمال، یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای طراحی دکوراسیون خارجی یک ویلا محسوب می‌شود.هیچ شکی در این مسئله وجود ندارد که اولین منظره‌ای که مشتریان خرید ویلا در شمال با آن مواجه می‌شوند نمای بیرونی ساختمان است.

تفاوتی نمی‌کند ویلای ساحلی قرار است ساخته شود یا ویلای جنگلی یا ویلای کوهستانی؛ آنچه اهمیت دارد این است که منظره بیرون ساختمان باید آنچنان جذاب و منحصر به فرد طراحی شود که در نگاه اول، مخاطبان را مجذوب خود کند.

و انتظار مشتریان را از ویلای لاکچری را برآورده کند.

مسئله محوطه سازی ویلای شمال، امروزه به یک حرفه تبدیل شده است تا جائیکه متخصصان طراحی دکوراسیون توانسته ‌اند به حوزه ساخت و ساز نیز راه پیدا کنند و به این وسیله با شرکت‌های پیمانکاری، ساخت و ساز انواع ویلا و ساختمان برای محوطه سازی اطراف پروژه‌های اجرایی، همکاری نمایند.

در محوطه سازی ویلای شمال همواره از گیاهان متناسب با شرایط آب و هوایی استفاده کنید. از چمن گرفته تا درختان و بوته‌های کوتاه و بلند، باید انواعی را انتخاب کنید که با نوع شرایط آب و هوایی منطقه‌ای که ویلا در آن قرار گرفته است سازگار باشند.

برای اینکه بدانید کدام گیاهان برای محوطه سازی مناسب‌‌ترند باید با کارشناسان متخصص در زمینه گل و گیاه مشورت کنید؛ همچنین نگهداری و آبیاری آن‌ها نیز اهمیت دارد.

نگاه ویژه به محوطه سازی باعث زیباتر شدن نمای بیرونی ویلا می شود. که نمای ساختمان تاثیر مهمی برای انتخاب یک ویلای لاکچری در شمال بین خریداران دارد.

پس محوطه سازی ویلا یکی از ویژگی های ویلای لاکچری است.

 

با خرید ویلا لاکچری و یا خرید ویلا لوکس در شمال چه امکاناتی خواهید داشت

تراس گاردن یا تراس سبز

اگر بخواهیم در ابتدا به معنی خود کلمه تراس بپردازیم باید گفت در زبان فارسی بهار خواب است.

اما از نظر معماری به فضای متصل به ساختمان گفته می شود . همان طور که می دانیم از آنجایی که خریداران ویلا شمال در فصل خوش آب و هوا به مناطق شمال و ویلاهای خود می روند از داشتن بهار خواب در ویلا یا همان تراس گاردن برای دورهمی های خود لذت می برند.

تراس گاردن تشکیل شده از دو لغت انگلیسی ( Terrace Garden ) می باشد که در معنای آن باغ تراس یا برگردان پارسی آن تراس سبز می شود.

هدف از اجرا تراس سبز ایجاد فضایی سرسبز، چشم نواز و آرامش بخش با به کارگیری گیاهان و سبزیجات در تراس ویلاها برای صرف یک عصرانه و غذای خانوادگی می باشد.

پس یکی از ویژگی و امکانات ویلا لاکچری داشتن تراس گاردن و یا تراس سبز هست.

 

روف گاردن

یکی از امکانات دیگری که می توان به آن اشاره کرد روف گاردن است ،سعی می کنیم همه ی این امکانات و ویژگی هایشان را در مقاله های جدایی در نگین نور برایتان بنویسیم.

اما اگر بخواهیم به طور اجمالی در مورد روف گاردن بگوییم:

روف گاردن در واقع خلق فضای سبز بر روی پشت بام است، تا از این طریق طبیعت را در زندگی دخیل کرده و از آن استفاده کنیم.

به زبان عامیانه روف گاردن شیوه ای است که در آن شما خواستار سطح گسترده سبز به صورت واضح تر اجرای سطوح چمنکاری شده روی پشت بام هستید.

حتماً می‌دانید رطوبت شمال، یک عامل مخدوش‌گر است که عمر سازه‌ها را به تباهی می‌برد یا اگر بخواهیم سخاوتمندانه‌تر صحبت کنیم، از عمر ساختمان می‌کاهد.

روف گاردن از این قسمت امتیاز می‌گیرد و سبب می‌شود در حضور سبزینگی و بامی که سبز اطلاق می‌شود، سازه‌ها عمر بیشتری را تجربه کنند به نوعی عمر سازه با وجود روف گاردن افزایش می‌یابد که این نکته‌ای مثبت و البته درخور توجه است.

 

شاه نشین

در معماری ایرانی شاه نشین به مکانی گفته می شود که در شمال اندرونی قرار ‌گرفته و آفتاب خور است و به آن پنج دری نیز گفته می‌شود.

سقف نیم گنبدی که بالای شاه نشین قرار می‌گیرد که به دلیل ارتفاع باعث ایجاد خنکی می شود.

شاه نشین معمولا مورد استفاده بزرگ خانواده در کنار مهمانان ویژه قرار میگیرد.

تمام تعاریفی که از شاه نشین شد به معنای واقعی کلمه بوده ولی در طراحی های مدرن تمام نکات آن رعایت نمی شود و بیشتر از نام آن یاد می شود تا اینکه بخواهند تمام موارد ذکر شده را رعایت کنند.

 

متراژ ویلا

اکثرا متراژ بالای ویلاها همراه با امکاناتی ویژه و مدرن، جزو امکانات و ویژگی های ویلا لاکچری محسوب می شود.

هر چند که مدرن سازی در ویلاهایی با متراژ پایین تر هم باعث شده خریداران ویلا به سمت خرید ویلای مدرن بدون در نظر گرفتن متراژ بروند.

در ویلا با متراژ بالا امکان ایجاد روف گاردن و داشتن تراس سبز وجود دارد، همینطور محوطه سازی و امکان ساخت استخر در محوطه وجود دارد که از امکانات ویلا لوکس و لاکچری محسوب می شود.

 

با خرید ویلا لاکچری و یا خرید ویلا لوکس در شمال چه امکاناتی خواهید داشت

 

امکانات زینتی ویلا به راستی یک آهنربای جاذب است!

نوع متریال استفاده شده در نمای خارجی، نمونه بارزی است از امکانات زینتی ویلا. سنگفرش‌های حیاط ویلا و آلاچیق‌هایی که رنگ و لعاب به محوطه سازی می‌بخشند نیز، نمونه‌ای تمام عیارند و فصلی نو را برایمان روایت می‌کنند. روف گاردن می‌تواند دیگر نمونه مطرح باشد.

اثاثیه‌های برند نیز از همین گروهند، تنها مبلمان سلطنتی در این زمره جای نمی‌گیرند که حتی کوچک‌ترین اثاثیه مانند کلید و پریزهای استفاده شده در بطن ویلای لوکس نیز، رد و نشانی از لوکس بودن دارد. این ویلاها با مبلمان چستر فیلد دکور شده‌اند یا کوسن‌هایی که سرخ آبی یا ساعت‌های فلامینگویی دست به سینه ایستاده.

کف ویلاهای لوکس، از دیگر نقاط حساسی است که جای مانور دارد. سرامیک‌های تمام عیار، سنگ مرمر و چوب بلوط و افرا از مهم‌ترین مهمانان ویلای لوکس به شمار می‌روند. سقف‌های شیشه‌ای گاهاً در ویلای لوکس رؤیت می‌شود یا کفپوش‌هایی که جنسشان از چوب درختان برگ پهن است. یا گچ‌بری‌هایی از جنس ونیزی!

استخر و جکوزی ویلای لاکچری

ویلاهای لاکچری استخردار در شمال معمولا دارای استخر سرپوشیده درون ساختمان و یا استخر روباز در محوطه ویلا می‌باشند. افرادی که اقدام به خرید ویلا در شمال می کنند، با وجود نزدیکی به دریا و منطقه مجاز شنا، ترجیح می دهند یک استخر در ویلای خود داشته باشند و در آن شنا کنند. دلیل آن هم افزایش آلودگی آب دریا در سال های اخیر می باشد.

 

اگر قصد خرید ویلای لاکچری در شمال را دارید، باید به ویژگی ها و نکاتی که گفتیم و مربوط به ویلاهای لاکچری می باشد، توجه داشته باشید. شما می توانید برای دریافت مشاوره جهت خرید ویلای لاکچری در نور،نوشهر، متل قو، محمودآباد، نمک آبرود و … با گروه مشاورین املاک نگین نور تماس بگیرید و از نمونه ویلاهای لاکچری این شهرها را از نزدیک بازدید کنید.

برای همه شما عزیزان در سایت نگین نور این امکان فراهم شده تا در خواست مشاوره خود را برای هر ملک مورد نظرتان در سمت راست هر صفحه، ثبت کنید.

تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و مشورت های لازم برای فایل مورد نظر به شما بدهند.