وبلاگ

جنگل اولنگ کجاست و همه چیز درمورد آن

جنگل رویایی اولنگ یکی از همین جنگل های بسیار زیباست که به دلیل خطه ای که در آن قرار گرفته است مهجور و ناشناخته مانده و کمتر کسی حتی از وجود چنین جاذبه طبیعی در شهر شاهرود خبر دارد.

بیشتر بخوانید

جنگل دالخانی رامسر کجاست

جنگل دالخانی در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق شهرستان رامسر استان مازندران قرار دارد. جنگل دالخانی با دارا بودن ۶۰۰ هزار متر مساحت در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا یکی از بزرگترین و شگفت انگیز ترین جنگل های شمال ایران به حساب می آید

بیشتر بخوانید

چشمه باداب سورت کجاست ؟

چشمه بادات سورت یکی از بهترین دیدنی های مازندران بشمار می رود. این چشمه در شهر ساری قرار دارد که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

بیشتر بخوانید

پاسیو چیست و چه نکاتی باید در طرّاحی و ساخت آن در نظر گرفته شوند؟

در سال‌های اخیر و با پیشرفت علم معماری و طرّاحی ساختمان طرح‌ها و مدل‌های جدیدتری برای فضاهای باز خانه توسّط طرّاحان ایجاد شده‌اند و استفاده بهتر از این فضاها را میسّر کرده‌اند. در این مقاله قصد داریم تا اطّلاعاتی را در رابطه با پاسیو یا حیاط خلوت مسقّف به شما عزیزان ارائه دهیم و نکاتی را برای طرّاحی

بیشتر بخوانید

همه چیز درباره آبشار آهکی اسکلیم

آبشار اسکلیم سواد کوه یکی از جاذبه های دیدنی گردشگری مازندران است که در وسط جنگل های هیرکانی لفور قرار دارد .

بیشتر بخوانید

مراحل ساخت ویلا

برای ساخت یک ویلا باید مراحل مختلفی از جمله خرید زمین، تهیه نقشه، گرفتن سند و... که باید هر کدام از این مراحل باید روی اصول و به ترتیب پیش برود.

بیشتر بخوانید

همه چیز درمورد تغییر کاربری زمین

در تعریف ساده زمانی که از یک بعنوان زمین کشاورزی و یا باغ استفاده می شود. و اگر بخواهید در آن خانه ای بسازید باید کاربری آن زمین را از کشاورزی و یا باغی به زمین مسکونی تغییر دهید.

بیشتر بخوانید

آبشار پلنگ دره

آبشار پلنگ دره مازندران یکی از جاذبه های گردشگری این استان و منطقه شیرگاه می باشد. چشم انداز بی نظیر این آبشار 8 متری و همچنین جنگل های بکر در این منطقه گردشگران زیادی را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید

آبشار ترز کجاست

آبشار ترز یکی از زیباترین مقصد های طبیعت گردی و جنگل پیمایی در استان مازندران شهر سوادکوه و جزو نواحی مرتفع منطقه لفور به حساب می آید.

بیشتر بخوانید

فیلبند کجاست؟ | هرآن چه که در باره سرزمین ابرها می خواهید بدانید

روستایی در بخش لاریجان دهستان چلاو شهرستان آمل در استان مازندران قرار دارد، اهالی این روستا به آن فِلبن میگویند

بیشتر بخوانید

جاهای دیدنی شیرگاه

یکی از بهترین مناطق توریستی و تفریحی مازندران شیرگاه می باشد. جاهای دیدنی شیرگاه شامل مناطق تفریحی و آثار تاریخی بی شماری است.

بیشتر بخوانید

همه ی جاهای دیدنی پلور

پلور یکی از مناطق کوهستانی استان مازندران می باشد. جاهای دیدنی پلور شامل، چشمه ها، دشت های زیبا و آثار تاریخی بسیار می باشد.

بیشتر بخوانید

ملک غیر قابل افراز چیست؟

ملک غیر قابل افراز چیست و با پشت سر گذاشتن چه مراحلی می توان این گواهی را برای یک ملک دریافت کرد؟ برای این کار ابتدا لازم است که ثبت شده بودن یا غیر ثبتی بودن ملک شناخته شود.

بیشتر بخوانید

هزینه انتقال سند خانه

همچنین هزینه انتقال سند به عواملی مثل ارزش معاملاتی ملک بستگی دارد. به طور خلاصه می توان هزینه های حق التحریر و حق الثبت دفترهای اسناد رسمی را نام برد.

بیشتر بخوانید